Společnost TOTAL přináší do ČR Startupper roku, soutěž pro nadějné start-upy

Globální společnost Total přináší do České republiky projekt „Startupper of the Year by Total“, který letos proběhne v 55 zemích světa. Mladé české start-upy, podnikatelé a podnikatelky tak mohou při úspěchu v soutěži získat finanční podporu, publicitu a manažerskou podporu. Dále mají šanci získat ocenění „Nejlepší podnikatelka“ a „Start-up pro kvalitnější energii“, v rámci kterého může vybraný projekt získat partnerství s regionální pobočkou společnosti Total. Úspěšné projekty se mohou také těšit na mentorskou podporu od StartupYard.

„Startupper roku“ bude oceňovat projekty, jejichž cílem je zlepšit kvalitu života v Česku

Soutěž je určena všem českým podnikatelům a podnikatelkám mladším 35 let, kteří během uplynulých dvou let vytvořili projekt nebo start-up s dopadem na sociální sféru a komunitu. Projekt musí obsahovat praktický způsob řešení záležitostí v oblasti zdravotnictví, bezpečnosti, vzdělávání, přístupnosti a dalších oblastí, které ovlivňují místní komunity. Může se jednat o zlepšení veřejného zdraví, rozvoj připojení k dodávkám elektrické energie nebo třeba výstavbu domů z ekologických materiálů. Fantazii Total meze neklade, naopak ji touto soutěží oceňuje. Projektem či nápadem může být cokoliv, co zlepší kvalitu života v České republice.

Total nabízí mladým start-upům prestižní ocenění, finanční odměnu a cestu do Paříže

Projekty a start-upy budou hodnoceny veřejností i odbornou porotou. Přihlášené projekty budou nejdříve zveřejněny na webových stránkách Total, kde pro ně mohou lidé hlasovat. Získané skóre umožní posoudit zájem veřejnosti o start-up nebo nápad. Následně budou vybrané projekty hodnoceny odbornou porotou, která mimo jiné posoudí i jejich proveditelnost, inovativnost a potenciál přinést užitek širší veřejnosti.

Celkem bude v rámci soutěže uděleno pět cen. Tři vítězové obsadí pozici „Startupper roku“, kde je výhrou finanční podpora, větší publicita skrze média, PR, networking a vedení. Vítěz obdrží částku v korunách rovnající se částce 12 500 eur, druhé místo bude oceněno ekvivalentem rovnajícím se 7 500 eur a třetí místo 5 000 eury. Vítězný projekt navíc bude soutěžit o jedno ze šesti regionálních ocenění „Grand Regional Winner“, kde budou hodnoceny projekty v rámci celé Evropy na akci v Paříži. Dále bude v rámci soutěže oceněna „Nejlepší podnikatelka“ a „Start-up pro kvalitnější energii“, kterému bude nabídnuto partnerství s pobočkou společnosti Total v České republice.

Pro české soutěžící je navíc připravena ještě jedna výhra, mentorské vedení od StartupYard, úspěšného a populárního start-up akcelerátoru.

Jak se do soutěže přihlásit?

Registrace start-upů do soutěže začala 9. října a končí 13. listopadu. Přihlašovat se lze na webu www.total.cz , kde lze nalézt i podrobná pravidla a průběh soutěže.