Škodu za desítky tisíc nechal za sebou vykradač garáží a chat

Policie dopadla devětatřicetiletého muže, který během tří dní vykradl na Sokolovsku několik chat a garáží. Nechal za sebou škodu za desítky tisíc korun.

K první krádeži došlo 18. března. Zloděj v nočních hodinách vnikl násilím do rekreační chaty na Sokolovsku. Tam odcizil 20 piv, dalekohled a kapesní nůž. Celková škoda činí přes 18 tisíc korun. Ve stejný den se násilím pokusil vloupat do další chaty. Když se mu to nepodařilo, vnikl do garáže, ze které zmizel například akušroubovák, sekyra, dvě rozbrušovačky nebo také sada šroubováků. Škoda se vyšplhala na necelých 25 tisíc korun.

„Další krádež se stala o dva dny později. Též šlo o garáž, která je součástí chaty. Muž garáž prohledal a připravil si ke dveřím různé nářadí, jako úhlovou brusku, svářečku nebo elektrickou okružní pilu. Než však stačil věci naskládat do batohu a z místa činu odejít, přijela policejní hlídka z Rotavy, která ho zadržela. Majiteli se tak vrátily věci za 55 tisíc korun,“ sdělila mluvčí policie Kateřina Böhmová.

„Díky rychlé informaci, kterou policisté obdrželi o vloupání do soukromého objektu, byli na místě včas a pachatele chytili přímo při činu. Jak se ukázalo, muž měl na svědomí také další dvě vloupání ze stejné oblasti, jen o pár dní dříve,“ poznamenala. Muži za krádeže hrozí až tři roky vězení.