Nehodami skončily riskantní jízdy opilců

Dva řidiči ze Sokolovska se budou před soudem zpovídat z jízdy pod vlivem alkoholu. Ty skončily dopravními nehodami. Jedno těžké zranění a škoda v řádech desítek tisíc korun.

První nehodu má na svědomí třiatřicetiletý muž, který na konci července řídil v Lokti opilý. Při projíždění prudkou zatáčkou tam ve VW zřejmě nepřizpůsobil rychlost a narazil do svodidel. Náraz ho odmrštil mimo silnici, kde s autem narazil do zaparkovaného renaultu. „Následně ještě narazil do dřevěné tabule, do které narazilo taktéž vozidlo Renault, které na ni bylo odraženo. Policisté s řidičem provedli dechovou zkoušku, která vyšla pozitivní s výsledkem 2,12 promile alkoholu. Škoda se vyšplhala na 130 tisíc korun,“ sdělila mluvčí sokolovské policie Kateřina Krejčí. Řidič vyvázl bez zranění.

Těžké zranění utrpěl třicetiletý řidič, který na začátku srpna havaroval silně opilý na silnici z Krásna na Podstrání. Na přímém úseku vjel na nezpevněnou krajnici a následně do odvodňovacího příkopu, kde narazil do betonové propusti. Policistům nadýchal 2,14 promile. „Při dopravní nehodě řidič utrpěl těžké zranění. Škoda byla odhadnuta na 15 tisíc korun. Oběma mužům nyní hrozí za ohrožení pod vlivem návykové látky šest měsíců až tři roky vězení,“ dodala Krejčí.