Na úřadě v Kraslicích se 15 lidí nadýchalo slzného plynu

Na finančním úřadě v Kraslicích se dnes 15 lidí nadýchalo neznámé dráždivé látky. Jak se následně zjistilo, šlo zřejmě o pepřový sprej. Kvůli hromadné intoxikaci vyjely na místo tři sanitky a další vůz s lékařem. Dva lidé byli ambulantně ošetřeni, další zdravotníci po vyšetření nechali na místě, informovala dnes ČTK mluvčí krajské záchranné služby Petra Bakurová.

"Bylo nám nahlášeno slzení a dušnost. Kromě sanitek, které vyjely na místo, byl v záloze i vůz pro hromadné neštěstí a další dva převozové vozy," doplnila Bakurová.

Podle mluvčího krajských hasičů nešlo o nebezpečnou látku, ale pravděpodobně o dráždivý sprej typu obraného pepřového spreje. "Hasiči budovu vyvětrali a zaměstnanci se mohli vrátit na pracoviště," dodal Kasal.