Na Karlovarsku pátrají záchranáři stále po nezvěstném vodákovi

Na Karlovarsku dnes pokračuje pátrání po vodákovi z raftu, který se v sobotu převrátil na řece Ohři na jezu u Jakubova. Po čtyřiačtyřicetiletém muži pátrají policisté, řekla dnes ČTK policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Raft s pěti lidmi se převrhl v sobotu dopoledne. Čtyři vodáci se z řeky zachránili, silný proud je ale odnesl asi dva kilometry daleko, než se dostali na břeh. Tři z nich prohlédli zdravotníci, muži odmítli ošetření i případný převoz do nemocnice. Pátého vodáka se v sobotu nepodařilo najít. Kromě pátrání v řece Ohři a v jejím bezprostředním okolí police podle mluvčí prověřovala také například restaurace nebo objekty, kam by mohl případně muž odejít. "Nasazení vrtulníku s termovizí nebylo bohužel v sobotu ani dnes vzhledem k povětrnostním podmínkám možné," dodala Týřová.

Po muži pátrali v sobotu na člunech také hasiči, dnes je už policie o pomoc nepožádala, řekl mluvčí hasičů Martin Kasal.

Ohři, která měla stejně jako řada dalších západočeských řek zvýšenou hladinu i průtok, sjížděly tři rafty. Jez u Jakubova se údajně pokusil sjet jen jeden. Při hledání pohřešovaného muže karlovarští záchranáři spolupracovali s kolegy ze sousedního Ústeckého kraje, jehož hranice leží blízko místa, kde se raft převrátil.