Lídr trhu EKOSPOL stále láká. Zaměstnání ve firmě loni hledalo 10 tisíc zájemců

Dlouhodobý lídr rezidenčního trhu EKOSPOL patří už léta k nejvyhledávanějším zaměstnavatelům v Česku. To se potvrdilo i v loňském roce, kdy se na některou z vypsaných pracovních pozic přihlásilo celkem 9434 zájemců. Zaměstnání však nakonec získalo jen pár z nich.

„EKOSPOL je nejlépe platící firmou ve stavebnictví a mzdy ve společnosti patří k jedněm z nejvyšších i v rámci celé ČR. Atraktivní systém odměn, kdy i mladí manažeři mohou mít v závislosti na plnění pracovních úkolů i více než milionový roční plat, však není jediným lákadlem naší společnosti. Talentovaní lidé totiž v EKOSPOLU naleznou vhodné prostředí pro uplatnění svých nápadů. Pro lidi, kteří svou prací opravdu žijí, je právě možnost seberealizace jedním z hlavních kritérií výběru zaměstnavatele. Právě to EKOSPOL svým zaměstnancům umožňuje. I proto se k nám ročně hlásí tisíce zájemců o práci,“ vysvětluje vysoký zájem uchazečů o práci Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva společnosti EKOSPOL, která je lídrem bytové výstavby v České republice.

Lákavý je podle Korce i systém zaměstnaneckých výhod. Zaměstnancům EKOSPOL kromě stravenek, které jsou standardním benefitem ve většině firem, zajišťuje nadstandardní lékařkou péči v Nemocnici Na Homolce, která je na úrovni západoevropských zemí. Vybraní pracovníci mají též flexibilní pracovní dobu a až týden dovolené navíc. Využívaným benefitem jsou zaměstnanecké slevy na byty, které EKOSPOL staví.

Zástupce ředitele personálního sektoru EKOSPOLU Jan Zipser zase vyzdvihuje otevřenost dvoukolových výběrových řízení. „Dáváme šanci i kandidátům, kteří třeba nemají mnohaleté zkušenosti, ale vynahrazují to svou inteligencí a pracovitostí,“ říká Zipser.

Stejný trend pokračuje i letos, jen v lednu personalisté EKOSPOLU zpracovali rekordních 1440 životopisů. A to přesto, že první lednový měsíc dosahovala nezaměstnanost v Praze pouhých 3,3 procenta. K osobnímu pohovoru, který je součástí prvního kola výběrového řízení, firma pozvala přes 150 zájemců o práci. Do druhého kola z nich postoupila pouze zhruba pětina.

V současnosti má EKOSPOL otevřené výběrové řízení na 16 pozic a hledá pozice jak ve stavebnictví, tak i marketingu či administrativě. Všechny volné pozice a další informace zájemci naleznou na webových stránkách společnosti http://www.ekospol.cz/nabidka-zamestnani/