I letos vyrazí do ulic Sokolova děsivý krampus

Kdo se bojí, nesmí na krampus. Své o tom vědí nejen děti, ale i někteří z řad dospělých. Po loňském úspěchu i letos do centra Sokolova dorazí průvod originálních alpských strašidel. A přítomní se mají na co těšit. Oheň, dlouhé rohy, děsivě svítící oči i vyplazené jazyky a řinčící řetězy. Pořadatelé přichystali divákům několik překvapení.

Za prvé to bude mnohem více čertů v průvodu, za druhé budou moci průvod vidět lidé na velkoplošných obrazovkách. „Letos to bude fakt peklo. Máme přislíbeno zhruba 60 až 70 čertů," potvrdil ředitel Městského domu kultury v Sokolově Ladislav Sedláček.

Loni jich byla necelá čtyřicítka. Průvod čertů bude zahájen 11. prosince od 16.30 hodin na náměstí Budovatelů. Pokračovat bude ulicí K. H. Borovského kolem obchodního domu Ural a městského úřadu ke kruhovému objezdu směrem k Rooseveltově ulici a na Staré náměstí.

„Tentokrát budete moci celý průvod sledovat také na třech velkoplošných obrazovkách umístěných na náměstí Budovatelů a Starém náměstí," prozradil další novinku Sedláček.

Krampus je figura, která v rakouském a jihoněmeckém folkloru odpovídá českému čertovi. Průvod krampus čertů provází nejen oheň, ale také hluk řinčících zvonů, řetězů i křik přihlížejících či samotných pekelníků. Po průvodu na Staré náměstí nebude chybět pravý čertovský rej.

Sokolov loni poprvé rozšířil adventní svátky. Přibyly stánky a sváteční program byl i ve všední dny. „Zatímco v pracovní dny se mohli lidé o svátcích zastavit na svařené víno nebo například vyzkoušet s dětmi kolotoč, o víkendech opět chystáme program, který bude připraven na Starém náměstí," řekla místostarostka Sokolova Renata Oulehlová.